Zeszyt do geografii

Ogólne informacje

 Zeszyt ćwiczeń „Puls Ziemi 3” stanowi dodatek do podręcznika o tej samej nazwie. Zeszyt jest przeznaczony do nauki geografii dla gimnazjum. W środku znaleźć można różnorodne, interesujące, wymagające zastanowienia zadania, które dotyczą zarówno geografii fizycznej jak i społeczno-gospodarczej Polski. Oczywiście poruszane w zeszycie ćwiczeń zadania są ściśle powiązane z zagadnieniami znajdującymi się w podręczniku z tej samej serii.

 Zeszyt ćwiczeń zawiera atrakcyjne, sprzyjające zapamiętaniu i przyswojeniu wiedzy zdjęcia, oraz mapy, pozwalające na bliższe poznanie Polski. W środku znajduje się ponad dwieście przeróżnych ćwiczeń, które świetnie nadadzą się do utrwalenia wiadomości zdobytych na lekcjach za pomocą podręcznika.

 1. Autor:Ryszard Przybył
 2. Wydawnictwo:Nowa Era
 3. Liczba stron:128
 4. Format: 170×240

Zadania zeszytu ćwiczeń

Zawarte w zeszycie ćwiczeń zadania mają na celu:

 1. Ułatwić indywidualizację nauczania za sprawą zróżnicowanego stopnia trudności zadań (Na dobry początek, Dla dociekliwych)
 2. Zachęcić do poszerzania i zgłębiania wiedzy, dzięki umieszczeniu dodatkowych zadań, które są niezmieszczone pod kodami dostępu
 3. Sprawić, aby uczeń zaciekawił się przedmiotem, poprzez umieszczenie w środku elementów takich jak:Korzystam z informacji, dzięki którym uczeń ma także możliwość udoskonalenia swoich umiejętności czytania ze zrozumieniem i wykorzystywania zdobytej wiedzy, oraz interesujących dla ucznia krzyżówek
 4. Wytłumaczyć najważniejsze i najtrudniejsze zagadnienia
 5. Umożliwić samodzielne sprawdzenie wiedzy i umiejętności przez każdego ucznia za pomocą diagnozy Przed egzaminem
 6. Ułatwić pracę na lekcji
 7. Kształcić zdolność korzystania ze wszelkiego rodzaju map ogólnogeograficznych (element Sprawdź, czy znasz mapę)
 8. Pomóc w kształtowaniu umiejętności analizy materiały ilustrowanego dzięki wykorzystaniu zróżnicowanych diagramów, oraz schematów, mających również za zadanie poszerzenie horyzontów wiedzy
 9. Pomóc w usystematyzowaniu całej zdobytej w podręczniku i na lekcji wiedzy (element Zapamiętaj)
 10. Skutecznie przygotować do sprawdzianów zapowiadanych po każdym poszczególnym rozdziale, oraz do egzaminu gimnazjalnego (element To było na egzaminie! oraz Test Powtórzeniowy)

Połączenie zeszytu “Puls Ziemi 3” z podręcznikiem z tej samej serii są bez wątpienia jest kluczem do zdobycia potrzebnej podczas nauki w gimnazjum wiedzy.

O wydawnictwie

Wydawnictwo Nowa Era zajmuje się publikacją podręczników szkolnych, poradników dla nauczycieli, oraz zeszytów ćwiczeń. Firma jest obecnie liderem na rynku sprzedaży książek w Polsce. Publikacje Nowej Ery są znane i lubiane-zarówno przez uczniów jak i nauczycieli.